1. dívčí oddíl Minnehaha Dobříš

Minnehaha
Zaměření: oddíl skautek zaměřený na věkovou kategorii 10-17 let.
Oddílový web: minnehaha.webnode.cz
Fotogalerie oddílu: minnehaha.rajce.idnes.cz
Vedoucí oddílu:
 Eliška Klimtová – Pampi +420 732 823 675
 Alžběta Bláhová – Bodlinka +420 721 641 852
Snažíme se o vytvoření fungující party holek, kde si každý může najít své místo, naučit se postarat se o sebe i o ostatní a vytvořit si kladný vztah k přírodě. Skautský program je tak zaměřený na rozvoj spolupráce i samostatnosti, možnost si vyzkoušet plno věcí zážitkovou formou na vlastní kůži.
Oddílový program tvoří především hry v přírodě, učení praktických dovedností zážitkovou formou, výlety, letní tábor a pravidelné schůzky oddílu i samostatných menších skupin skautek. Malé skupinky, družiny, si samy částečně tvoří svůj program, starší členky si mohou vyzkoušet vést skupinku mladších a přebírat zodpovědnost za ostatní.
 Logo Minnehaha